Новина

Борщ у ЮНЕСКО – це світове визнання української кухні

16:52, 02 Липня

зображення новини
Український борщ внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

 1 липня на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням МКІП було внесено елемент “Культура приготування українського борщу” до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони, зазначив міністр.

“Для притомних людей не може бути жодних сумнівів щодо однієї з найбільш відомих українських справ. На борщ посягав ворог. Але є один момент. Не може терористична федерація мати щось спільне зі стравою, про яку знає весь світ. Бо наше ДНК — творити щось велике. А лаптєногих — посягати на чуже. Бо на своє ж не здатні. – написав своїй фейсбук сторінці народний депутат України Ярослав Юрчишин, – Як не дивно, такі круті ініціативи належать не політикам. Євген Клопотенко дякую за твою небайдужість. Круто, що український маестро борщу та інших страв — це ще й свідомий громадянин, який ініціював боротьбу за борщ. Наш борщ.

Те, що наша страва у ЮНЕСКО — це світове визнання української кухні. Світове визнання нас як найкращих господарів та господинь. Радий, що законодавчо долучився до національної ініціативи. Друга субота вересня має стати національним святом української культури та гастрономії — День українського борщу. І не кажіть що це не на часі.
Борщ — наш. До перемоги!”