Публікація

Шпанівська громада: від розвитку спорту – до розквіту сіл

08:44, 25 Жовтня

зображення публікації

Спортивні гуртки в нашій країні є певною традицією. І багато хто з батьків прагне віддати своїх дітей в спортивні секції з раннього віку. У великих містах проблем з цим мало. Тут вам і різноманіття гуртків, і багато тренерів на будь-який смак. У селах ситуація зовсім інша. Адже в переважній більшості там відсутні як інфраструктура (майданчики, спортивний інвентар), так і мало підготовлених кадрів. Але є й виключення. Сьогодні ми поговоримо про розвиток спорту в Шпанівській громаді. Чи створені умови для спортивного розвитку дітей? Яких успіхів досягли юнацькі колективи в селах громади?

Сучасне поле для любителів футболу

2019 рік став справжнім проривом у створенні умов для повноцінного спортивного розвитку. Так, ще в червні в Шпанові було збудоване міні–футбольне поле зі штучним покриттям. Спортивний майданчик облаштували на території опорного закладу «Шпанівський ліцей». Загальна площа покриття спортивного майданчика становить 956,25 м2. Покриття сучасного поля зробили з штучної трави італійського виробника.

І будівництво такого поля – цілком логічне. Адже села Шпанівської громади славляться своїми футбольними пристрастями. В об’єднаній громаді зараз функціонує аж 5 футбольних команд різного віку. В Чемпіонаті району грають ФК «Шпанів», «Інтеркарс» (Бармаки), «Зірка» (Великий Житин), «Рівес» (Великий Олексин).

 

Окрім того, у Великому Олексину триває будівництво мультифункціонального спортивного майданчика. А наступного року такий майданчик облаштують ще й у Великому Житині. На останній майданчик вже повністю готовий проєкт, лишилось лише затвердити бюджет та розпочати роботи. Таким чином спортивні площадки будуть у всіх великих селах ОТГ. А далі – черга й за меншими селами. Мультифункціональний спортивний майданчик – це ігрова площадка для гри в баскетбол, волейбол, міні-футбол та з біговими доріжками. Такі майданчики дозволяють учням шкіл повноцінно та безпечно займатися на уроках фізкультури та в позаурочний час. Такі місця роблять фізичне виховання дітей більш цікавим та різнобічним.

За словами голови Шпанівської ОТГ Миколи Столярчука, футбол – улюблений вид спорту в селах громади.

«Ми намагаємось розвивати наші сільські команди, особливо дитячі. Адже діти мають розвиватись, їздити, представляти нашу громаду, бачити як живуть люди в інших місцях. Стараємось створювати умови. Насамперед підтримувати в робочому стані поля, забезпечувати м’ячами, формою. Купуємо кубки, подарунки переможцям» – підкреслив очільник громади.

Майбутні Мессі та Роналду

В дитячій лізі честь об’єднаної громади захищають колективи «Комета» (Великий Житин) та «Надія-2» (Бармаки). Всього в громаді майже сто дітей задіяні у футбольних секціях та гуртках. І досягли вони на цьому полі неабияких успіхів.

За словами інструктора підлітково-спортивного клубу «Юність» Андрія Колаковського, футбольні колективи Шпанівської ОТГ вже знані за межами області.

«Їздили на турнір в Тернопіль, то там футболісти розповідали, що чули про успіхи наших юних футболістів. Місцеві навіть не вірили, що ми приїхали з села, а не з міста, так добре ми грали. Адже  в місті багато шкіл, є більший вибір дітей для тренера. А ми возимо дітей з шкіл, де в класах навчаються по 6-9 дітей» – розповідає наставник.

«Возимо наших дітей на змагання по всій Україні, а не лише в районі. Граємо проти команд з різними стилями гри, а це дуже підвищує рівень наших хлопців. Так, в чемпіонаті області в березні цього року зайняли третє місце. А на турнірі у Смизі наша команда на рівні боролась з футболістами з Харкова та Києва».

«Приємно, що є сприяння з боку місцевої влади. На відміну від багатьох інших сіл ми не маємо проблем де дістати м’ячі, як поїхати на турнір. Добре, що влада думає про розвиток спорту. Це допомагає не навантажувати батьків фінансовими витратами. А це дуже важливо в наш час» – говорить Андрій Колаковський.

«За останній рік результати значно покращились. Лише за цей рік наші футболісти взяли участь у 12 змаганнях. А до кінця року поїдемо ще на чотири турніри. Дітей потрібно займати хорошими спортивними справами, в цьому і полягає наша основна місія» – наголосив наставник.

А вже в жовтні тренер планує вести футболістів в Полтаву, де команда з Шпанова буде єдиною, що представлятиме всі західні області України. А вже в листопаді юні любителі м’яча поїдуть на міжнародні змагання в Ковель, де змагатимуться з ровесниками з Угорщини та Польщі.

Влаштували перегони на полі… і спалили своє ж авто

Але окрім ентузіастів своєї справи, є й ті, хто показує іншу сторону людських характерів. Так, в травні цього року в Бармаках молодики вирішили дрифтувати на футбольному полі. У підсумку хулігани зіпсували поле. І випадково ще й спалили на ньому власний автомобіль.

Але за кілька тижнів поле було відновлене за рахунок самих зловмисників.

– Покриття футбольного поля у селі Бармаки відновлене після перегонів там на автомобілі BMW. Винуватець ДТП, яке трапилося в ніч проти 9 травня, вже наступного дня почав усувати завдану шкоду. Сліди, які залишив автомобіль, вирівняли катком. Місцями трава замінена та підживлена. Тож проблему вирішили завдяки компромісу. На водія BMW Шпанівська ОТГ не подаватиме до суду, – написав Микола Столярчук.

Опубліковано Миколою Столярчуком Пʼятниця, 17 травня 2019 р.

 

Не футболом єдиним

Однак в Шпанівській громаді розвивають не лише футбол. Так, в селі Великий Олексин діє ціла група, яка спеціалізується на легкій атлетиці. Саме на базі тамтешньої групи регулярно проходять змагання школярів району. Великим ентузіастом цієї справи є тренер Анатолій Іванович Кашуба. Він наполегливо та з задоволенням займається з дітьми. І діти відплачують йому тим  же.

Також у селах району останні роки активно діють спортивні гуртки. так, у Великому Олексині проводять заняття у футбольній, баскетбольній та волейбольній секціях. У Шпанові працюють групи волейболу, баскетболу, шашок, атлетичної гімнастики, футбол, легка атлетика, працює тренажерний зал.

Заняття в спортивних гуртках спроможне виростити з дитини чемпіона. І не лише спортивного, адже всі не можуть стати олімпійськими призерами. Мова йде і про психологічну впевненість дитини в собі, у збалансованому фінансовому розвитку.

Діти зазвичай люблять займатися спортом, і завдання батьків – використовувати цей інтерес із користю. Спорт має важливу роль у розвитку дитини. Він прищеплює правильні цінності, виховує командний дух. Добре, коли і влада, і батьки – єдині в розумінні розвитку спортивного руху.

Тож бажаємо дітям та молоді Шпанівської громади подальших успіхів та нових спортивних звершень!

Підготував Тарас ДАВИДЮК