Новина

Звернення про заборону УПЦ МП в Україні подала Хмельницька облрада

12:35, 22 Вересня

зображення новини

21 вересня на черговій сесії Хмельницької обласної ради ухвалено звернення до президента України, ВРУ, Кабінету Міністрів, РНБО щодо заборони діяльності УПЦ МП через підтримку агресії рф проти України. Рішення підтримали 48 із 51 присутніх обранців.

Про це пише сайт Релігійна правда.

Із відповідною ініціативою звернулась депутатка Аліна Коваль. Зокрема, зверненні, яке є в розпорядженні ХМ-ІНСАЙД, зазначається, що діяльність УПЦ МП носить “відвертий антиукраїнський характер, є загрозою безпеки наших громадян”.

“Прикладом нехтування вимог правового режиму воєнного стану в Україні була багатотисячна хода з Кам’янця-Подільського до Свято-Почаївської Успенської Лаври через населені пункти Хмельниччини, незважаючи на заборону будь-яких масових заходів і додаткові попередження про підвищений ризик обстрілів в дні паломництва. Це свідоме піддавання небезпеці мешканців наших громад, провокація, на яку не відбулося належної реакції правоохоронних органів”, – йдеться у тексті звернення.

Відтак, після схвальних виступів окремих депутатів, на сесії проголосували за звернення до центральних органів влади щодо прийняття закону про заборону в Україні діяльності УПЦ МП. Після цього, на думку депутатів, мають бути накладені санкції на організації, які підпорядковані УПЦ, а кошти з їх рахунків та майно — арештовані й спрямовані на відбудову України. Також зазначається про забезпечення невідкладної реєстрації документів релігійних організацій громад, які вирішили перейти до ПЦУ.

Як повідомила ХМ-ІНСАЙД директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій ОВА Інна Михайлова, наразі Хмельниччина лідирує в Україні за кількістю громад, які вийшли з юрисдикції УПЦ.

“З початку війни на території області 142 громади виявили бажання вийти з підпорядкування УПЦ і в нас вже зареєстровані 111 статутів релігійних громад, які перейшли до Православної церкви України. Крім того, в обласній адміністрації є 17 пакетів документів, які теж будуть невдовзі зареєстровані”, – сказала посадовиця.