Новина

Заступник міністра оборони подав у відставку через скандал із закупівлями продуктів для ЗСУ

14:57, 24 Січня

зображення новини

В’ячеслав Шаповалов – заступник міністра оборони Олексія Рєзнікова – подав у відставку. Це сталося на тлі скандалу із закупівлею продуктів для ЗСУ. Про відставку інформує Міноборони України.

Саме Шаповалов відповідав за тилове забезпечення воїнів ЗСУ. У Міноборони заявили, що заступник міністра попросив звільнити його, а Резніков вже підтримав відставку.

“В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, попросив звільнити його, щоб не створювати загрози для стабільного забезпечення Збройних Сил України внаслідок кампанії звинувачень, пов’язаних з закупкою послуг харчування.” – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що журналісти “Дзеркала тижня” оприлюднили копію угоди на 13,16 мільярда гривень, яку уклало Міноборони України. Документ свідчить, що продукти для воїнів закуповують за цінами у рази вищими, аніж у місцевих супермаркетах.

У Міноборони заявили, що відповідні дані розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману. Окрім того, у відомстві заявили про внутрішню перевірку.

До слова, тему корупції під час закупівель продуктів для Збройних сил неодноразово піднімала народна депутатка з Рівненщини Соломія Бобровська. 

“Як «фахівці» Міністерство оборони України крадуть гроші в держбюджеті і харчі у військовослужбовців. 

Дістало вже терпіти, бо війна. За корупцію під час війни треба кримінальний кодекс робити жорсткішим для держслужбовців, а не для тих, хто на передку

З 2021 року б’ю у дзвін щодо тотальної корупції у Міноборони на темі військових закупівель, і в першу чергу, харчових.

Спочатку був Халімон, якого вдалося випровадити з Міністерства, і міністр Таран – який не лише провалив підготовку до війни і саботував її, але й зараз поїхав послом у Словенію замість того, щоб ходити на допити.

У нинішньому Міноборони вирішили переймати найгірше від попередників, очевидно. Дзеркало тижня – Зеркало Недели опублікувало велике розслідування щодо корупції у Міноборони. Власники всіх фірм, які постачають харчову продукцію у військо – так чи інакше напряму пов’язані з Міноборони.

Більше того, договір «від імені міністерства підписав Богдан Хмельницький. Це той самий директор департаменту держзакупівель, у якого ще влітку проводили обшуки по справі щодо розкрадань на поставках амуніції для військових.»

Ціни на продукти харчування для військових – завищені у 2-3 рази навіть якщо порівнювати з роздрібними (а не гуртовими!) цінами у супермаркетах. Наприклад, 17 грн за одне яйце, 22 гривні за кілограм картоплі, 120 гривень за кіло курячих стегон.

До 2022 року МОУ теж завищувало ціни і наживалось на закупівлях, але завдяки системі прозоро, аж такого нахабства не було. З початком повномасштабного вторгнення закупівлі Міноборони засекречені. І деякі ділки у відомстві втратили береги.

І це в час, коли такою кров’ю наших людей і такими надзусиллями, і малеча, і старенькі працюють на перемогу ЗСУ і держави.” – написала депутатка.

Також вона зазначила, що за результатами засідання Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки щодо харчування – було ініційовано депутатську перевірку всіх 8 фірм, які здійснюють постачання продуктів армії.