Новина

За відставку міністра-плагіатора Шкарлета проголосували у Верховній раді

15:32, 20 Березня

зображення новини

На засіданні 20 березня Верховна Рада України відправила у відставку міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

За відповідне рішення проголосували сьогодні, 20 березня, повідомив нардеп Олексій Гончаренко у ТГ-каналі.

Також відставку Шкарлета прокоментувала Соломія Бобровська – народна Депутатка у Верховні Раді України

“Нарешті! Ганьба і сором міністерства освіти, а також вихованець і вірний послідовник Табачника пішов у відставку! Шкарлет – все , 295 голосів- за!
Знайти і проголосувати свого часу за такого російського агента і вбивцю української освіти – це геніальна ідея, яка перебиває навіть провал державного оборонного замовлення”, – йдеться у дописі депутатки.

За часів президента Януковича Шкарлет долучився до Партії регіонів, а за Порошенка – до його президентського блоку. В 2010 році він хвалився відданістю Віктору Януковичу.

Сергій Шкарлет як кандидат на посаду міністра освіти у 2020 році сподобався Володимиру Зеленському. Про це президент сам казав журналістам 6 червня на зустрічі у Заліссі. Шкарлета не вдалося зразу призначити міністром, тож з червня 2020 року він був в.о. міністра.

Тоді ж Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти виявило плагіат у чотирьох роботах Сергія Шкарлета, що переросло у судовий процес.

Громадськість неодноразово вимагала відставки Сергія Шкарлета з посади міністра освіти й науки. На протести виходили і активісти, й освітяни, й студенти.

У грудні 2020 року Шкарлета призначили міністром, попри те, що Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій не підтримав його кандидатуру на посаду міністра.

У лютому 2022 року Шкарлет наразився на шалену критику після того, як МОН оголосило новий конкурс на посаду президента НаУКМА. З вимогою відставки Шкарлета студенти знову вийшли на акції протесту.

З початком повномасштабної війни МОН закидали, що саме міністерство не впоралося з евакуацією іноземних студентів, що сприяло хаосу на кордонах, а також з вирішенням їхніх проблем з продовженням освіти в Україні.

Також МОН закидали неспроможність організації навчання дітей на окупованих територіях. За інформацією освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, робоча група ще влітку розробила і передала в МОН проект алгоритму дій щодо доступу до української освіти з окупованих територій. Ні запропонований робочою групою, ні інший оприлюднений так і не був. Про це повідомляла у статті для Української правди засновниця ГО “Смарт-освіта” Іванна Коберник.

Також сьогодні депутати проголосували за звільнення Павла Рябікіна з посади міністра з питань стратегічних галузей промисловості.

Крім того, парламент підтримав відставку віце-прем’єр-міністра України – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

“Федорова призначать на нову посаду. Попередньо, він стане віце-прем’єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України. Його кандидатуру на нову посаду внесуть у Раду на найближчому засіданні”, – йдеться в повідомленні Гончаренка.