Новина

Як виглядав історичний Острог у 17 столітті

17:57, 13 Червня

зображення новини

У рамках польського проєкту Shtetl Routes «Студія Полігон» зробила 3D- реконструкцію середньовічного Острога сімнадцятого століття. Відтепер усі охочі можуть побачити, яким було місто кілька століть тому.

Розробники розповідають, що тоді увесь Острог був обнесений мурами, а вже в самому місті був ще й замок на горі із ще більш неприступними стінами.

Як стверджують в ОДА, сьогодні Острог славиться пам’ятками архітектури, храмами різних конфесій, музеями та сучасним закладом вищої освіти — Острозькою академією. На Замковій горі можна подивитися на муровану Вежу, Круглу башту та Богоявленський собор, у парку Шевченка — пам’ятники Кобзарю та Острозькій академії.

Відомі і пам’ятки міських фортифікацій —Татарська башта, башта Луцька, Успенський костел, приміщення колишньої чоловічої гімназії, Острозька синагога.

А чи задумувались ви, як виглядав Острог у 17 столітті? 😍🏰Це невеличке старовинне, ніби музей, місто на кордоні Хмельницької та Рівненської областей зберігає у своєму «портфоліо» багато історичних фактів. Вважається, що перші згадки про нього датовані ще 1100 роком.🎥 Пропонуємо подивитися 3D-реконструкцію Острога 17-століття. Модель розроблена студією «Полігон» у рамках проекту «Шляхами штетлів. Об’єкти єврейської культурної спадщини в транскордонному туризмі», реалізованого Осередком «Брама Ґродська — Театр NN» (Люблін, Польща).

Опубліковано Рівненська обласна державна адміністрація Пʼятниця, 12 червня 2020 р.