Новина

Як у Рівному демонтують незаконні рекламні носії

11:03, 08 Вересня

зображення новини

У Рівному демонтують рекламні вивіски, встановлені з порушеннями. У Рівненській громаді зафіксували 54 незаконні вивіски. Міський голова Олександр Третяк розповів, що їх виявляють під час ранкових виїздів у різні райони громади. Власники таких рекламних носіїв здебільшого погоджуються демонтувати їх самотужки, адже за порушення передбачений штраф від 340 до 1 700 грн.

Про це розповідають у Суспільному.

“Їх я подав у роботу муніципальної варти і на цей момент вже 35 демонтовано. Місто має бути доглянутим і аж ніяк не у такому різноманітті кольорів рекламних вивісок”, — коментує міський голова Рівного Олександр Третяк.

Щоб мати змогу розміщувати власну рекламу, фізичні особи та підприємці мають отримати дозволи у міському Департаменті архітектури та благоустрою.

“Щоби бути суб’єктом рекламної діяльності, потрібно мати на це відповідні дозволи, зареєструватися і звершувати цю діяльність, сплачуючи відповідні податки. Дуже часто люди мотивують: “Це мій паркан і я можу розміщувати на ньому все, що мені заманеться”. Вибачте, але навіть, якщо це дах вашого будинку, якщо це ваш паркан, немає різниці: ви не є суб’єктом рекламної діяльності, відповідно, ви не можете цього робити”, – пояснює мер.

За його словами, особливо багато незаконно встановленої реклами на околицях, об’їзних шляхах та у районах приватної забудови. Повноваження демонтувати такі площі — у Департаменту муніципальної варти.

“Якщо ми встановлюємо власника або розповсюджувача цієї реклами, ми даємо припис. Від одного до десяти днів на те, щоб людина демонтувала сама цю рекламу. У разі, якщо людина не виконує, складаємо протокол про адміністративне порушення. Штрафні санкції там передбачені, якщо це звичайна фізична особа — від 340 гривень до 1 360, а якщо це особа підприємець — від 850 гривень до 1 700 гривень”, — інформує в.о. керівника Департаменту муніципальної варти Ірина Матаєва.

За її словами, у більшості випадків власники незаконно встановлених рекламних площ на конфлікт не йдуть і погоджуються демонтувати їх самотужки.