Новина

Вшанували пам’ять в’язнів нацистських концтаборів

14:04, 09 Квітня

зображення новини

Напередодні Міжнародного дня визволення в’язнів нациських концтаборів представники Рівненської обласної ради вшанували пам’ять загиблих, поклавши квіти до пам’ятника на братській могилі військовополонених на кладовищі «Грабник» у Рівному. У церемонії покладання квітів взяв участь голова обласної ради Сергій Кондрачук. Про це йдеться на сайті облради.

Пам’ять про в’язнів таборів смерті вшановують 11 квітня, оскільки саме цього дня у 1945 році відбулося повстання в’язнів в одному з найбільших концтаборів Німеччини – Бухенвальді.

«На території Рівного у часи Другої світової війни було три великих концентраційних табори – на сучасній вулиці Білій, поблизу Грабника та в районі Басового Кута. Табори смерті були і в інших містах сучасної Рівненщини – Дубні, Корці, Рокитному, Тучині, Клевані. У 1964 році міська рада Рівного вирішила встановити пам’ятник тим загиблим, хто похований на території Грабника. А декілька років тому у німецьких архівах вдалося віднайти дані про 21 особу, яка тут похована. Їхні прізвища викарбувані біля пам’ятника», – розповів директор КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» Олександр Булига.

*соціальна реклама