Новина

Вселенський патріарх назвав російську православну церкву відповідальною за воєнні злочини

15:09, 23 Березня

зображення новини

Вселенський патріарх Варфоломій назвав РПЦ відповідальною за воєнні злочини рф в Україні. Про це Варфоломій заявив під час свого візиту до Литви, повідомляє Reuters.

Церква і державне керівництво росії співпрацювали у скоєнні злочинів агресії. Вони розділяють відповідальність за злочини, такі як шокуюче викрадення українських дітей”, – сказав Варфоломій.

Він сказав, що міжрелігійний діалог має бути зосереджений на способах протистояння і нейтралізації здатності керівництва московського патріархату підривати єдність та узаконювати злочинну поведінку.

Як пише видання LB.ua, архиєпископ УПЦ США Даниїл Зелінський підтримав пропозицію американського сенатора про запровадження особистих санкцій проти очільника РПЦ патріарха Кирила (Гундяєва).

Патріарх РПЦ Кирило у своїй проповіді закликав росіян до мобілізації. Він також говорив, що смерть на війні в Україні “змиває всі гріхи”, а російські окупанти “приносять себе в жертву за інших”.

Вселенський патріарх Варфоломій під час візиту до Литви підписав угоду із урядом, що в подальшому дозволить створити нову філію в країні, аби більше не перебувати під одноосібним наглядом москви.