Новина

Волонтери з Чехії відправили 15 комплексів ППО Viktor для України

12:50, 30 Березня

зображення новини

З Чехії до України вирушають 15 комплексів ППО Viktor. Гроші на них збирали волонтери в рамках ініціативи “Подарунок Путіну”.

Про це пише Мілітарний.

Чеським волонтерам вдалося зібрати 90 млн крон.

У четвер, 30 березня, вони повідомили, що мобільні зенітні комплекси Viktor вже відправляються в Україну.

“Настав час прощатися. 15 систем боротьби з безпілотниками MR-2 Viktor, на які ми зібрали від вас 90 мільйонів, відправляються на фронт. Нехай українські військові влучно стріляють, бережіть себе”, – написали волонтери.

Також вони опублікували фото з цими зенітними комплексами.Заявлено, що ці системи здатні ефективно захищати стратегічні та цивільні об’єкти від ударів дронів-камікадзе. Комплекси Viktor збирають на заводі чеської компанії Excalibur Army.

Мобільний зенітний комплекс Viktor базується на шасі пікапа Toyota з кабіною екіпажу спереду та спареною зенітною кулеметною установкою калібру 14,5-мм у вантажному відсіку позаду. Використання такого шасі дає високий рівень мобільності на дорогах та в умовах бездоріжжя.

Загалом комплекс Viktor від Excalibur Army – це дешева зенітна артилерійська система, яку можна використовувати для знищення повітряних загроз, таких як безпілотники.

Зброя оснащена денним та нічним зенітним прицілом, а також прицілом для ведення вогню прямим наведенням по наземних цілях. Заявлено, що ефективна дальність стрільби становить понад 2 кілометри. Боєкомплект комплексу – 300 споряджених набоїв і 300 додаткових у запасі.

У “Мілітарному” нагадали, що Нідерланди профінансують виробництво аналогічних мобільних комплексів ППО для України у Чехії.