Новина

Влада Рівного укладає поза конкурсом договір оренди з Рівнетеплоенерго ще на 10 років

17:31, 31 Січня

зображення новини

Сьогодні Рівненська міська рада на чолі з міським головою проєкт рішення “Про врегулювання орендних відносин”.

Жителі Рівного обурені рішенням. Мовляв, проєкт не тільки не відповідає своєму змісту, а ще й є одним з найбільш шкідливих рішень для громади за всю каденцію влади міста.

Суть полягає в тому, що приватному підприємству Рівнетеплоенерго передають цілісний майновий комплекс (усі котельні, адмінбудівлі, теплові пункти, мережу теплопостачання, обладнання та ін.) ще на 10 років – до 2034 року, в обхід конкурентного конкурсу.  На підтримку такого рішення знайшлося 25 голосів (24 депутати + міський голова). Таким чином, за чинним орендарем всього комунального майна закріпляється право використовувати його, відповідно й нараховувати рівнянам плату за теплопостачання, яка у 2019 році була найбільшою серед обласних центрів України – 1795,53грн/Гкал або 42,73грн/1м2“, – повідомив  у своєму дописі у соціальній мережі Facebook депутат Рівненської міської ради, голова комісії міського господарства Назарій Поліщук.  

З таблицею нарахування плати по обласних центрах України можна ознайомитися тут

Мотив такого рішення, його ініціатори пояснюють тим, що не мають змоги розрахуватися за газ, потрібно брати банківські гарантії, під які банк вимагає у приватного підприємства наявність договору оренди, щонайменше на 10 років. В результаті прийняття даного рішення, рівняни втратили:
– право розпоряжатися майном на 10 років (2024 по 2034 рік), яке орендує Рівнетеплоенерго.
– ймовірніть функціонування власного комунального підприємства або по ж участі іншої організації, яка б дала кращі умови по тарифах для населення та оренді ЦМК.
– перспективу розташування все більшої кількості твердопаливних котелень в місті, які забруднюватимуть повітря.
– відсутність зниження тарифу на тепло, не зважаючи на рішення вказівку Уряду Нафтогазу, внаслідок якої газ для потреб населення було знижено на 31.4%.

Що цього разу отримають рівненські депутати? Землю, як минулого разу, чи щось інше? В 2013 році Рівнерада зі скандалом на 10 років віддала в оренду свої тепломережі приватному підприємству, яке стало по суті монополістом. Рівняни мали найвищі тарифи за опалення серед обласних центрів у певні роки!
Нині, перед черговою сесією, поспіхом вносять на розширеній нараді рішенння про продовження ще на 10 років (хоча договір дійсний до 2023 р.), бо підприємству потрібен кредит для підтримки своєї діяльності. Банк інформує, що це потрібно зробити до 1 квітня 2020 р., бо в іншому випадку зірветься опалювальний сезон.
Потрібно публічно і завчано доповідати/звітувати перед депутатами та рівнянами! Час до 1 квітня ще є! Інакше може вийти ситуація як в Києві, коли всі містяни скидатимуться грошима, щоб погасити мільйонні борги, які виникли від неефектовного господарювання і міського голови, і депутатів, і монополіста ТзОВ «Рівнетеплоенерго»…” – теж у своєму дописі розповів депутат міської ради Роман Денисюк