Новина

“Велике псевдобудівництво”: на Рівненщині чинна влада безсоромно приписує собі здобутки попередників

15:34, 09 Вересня

зображення новини

Цими днями у Рівненській ОДА урочисто прозвітували про відкриття  у селі Переброди, що на Дубровиччині, нового дошкільного навчального закладу.

Яскравий укомплектований дитсадок для 60 дошкільнят – чи не радість для села? А ще більше радість –  для чинних можновладців, які публічно відзвітували, що новий заклад вдалося звести «з нуля» у межах нинішньої  президентської програми «Велике будівництво». Саме тієї, яка, вочевидь, стане одним з основних пунктів передвиборчої агітації у представників провладної партії. Про це йдеться на сайті Рівненської організації Європейська солідарність.

Так про ДНЗ у Перебродах розповідають на сайті Рівненської ОДА.

Власне проєктів, включених у перелік об’єктів програми «Великого будівництва» лише на Дубровиччині є три. Їх будівництво розпочали за часів президентства Петра Порошенка, натомість «квітку», вочевидь,  святкуватимуть вже нині, приписуючи усі лаври саме владі нинішній. Окрім вже згаданого ДНЗ у Перебродах йдеться про будівництво спортивно-оздоровчого комплексу у Дубровиці, а також реконструкцію Дубровицького ліцею.

Фінансування будівництва дитсадка, який начебто побудували «з нуля», насправді почали зводити ще у 2016-му. Як розповів ексголова Дубровицької райдержадміністрації Микола Петрушко, який працював на цій посаді у 2017-2019 роках, фінансування будівництва закладу відбувалося з кількох джерел. Серед них – субвенція з державного бюджету, кошти з обласного бюджету, а також субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, яку район отримував за сприяння депутата Верховної Ради восьмого скликання Василя Яніцького.

Нинішня влада позиціює зведення цього об’єкта так, начебто його побудували «з нуля»… Але насправді левову частку робіт було виконано у часи президентства Порошенка. Тоді завдяки втіленню адмінреформи на розвиток інфраструктури новоствореної Миляцької ОТГ виділяли справді колосальні кошти! У той час будували й реконструювали також інші об’єкти, важливі для громади. А в ДНЗ у Перебродах на час зміни влади фактично лишалося провести низку внутрішніх робіт. То врешті протягом року їх завершили, і ось маємо – «Велике будівництво» і начебто побудований «з нуля» заклад, – зазначає Микола Петрушко.

«Приписувати» собі здобутки попередників для нинішніх можновладців вже стало доброю традицією. Можна сміливо припустити, що у найближчі два місяці ця тенденція тільки посилиться. Адже розповідати казки про власні досягнення напередодні місцевих виборів – та стратегія, яка на користь чинної влади чудово спрацювала торік. Нині ж лишається сподіватися на те, що наші свідомі земляки здатні критично оцінити ту мильну бульку, яка у звітах чиновників та натхненних владних пресрелізах чомусь називається «Велике будівництво».