Новина

В ЄС зупиняють спрощену процедуру видачі віз росіянам

18:00, 31 Серпня

зображення новини

Сьогодні, 31 серпня, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель  заявив, що міністри закордонних справ ЄС досягли політичної угоди про те, щоби повністю призупинити спрощену процедуру видачі віз громадянам країни-агресора росії.

Про це повідомляє сайт “НВ”.

У Twitter Бореля сказано, що кількість перетинів кордону росії з сусідніми країнами із середини липня значно зросла, і це стає загрозою безпеці.

«Сьогодні ми домовилися з міністрами закордонних справ ЄС про повне призупинення дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС та росією [діяла з 2007 року]», – підтвердив він.

Боррель додав, що багато росіян їздять в Європу на відпочинок і за покупками, «наче в Україні не вирує війна», повідомляє Reuters. За словами глави дипломатії ЄС, рішення призупинити угоду про спрощений візовий режим «суттєво скоротить кількість нових віз, що видаються країнами – членами ЄС», а отримувати їх буде складніше й довше.

У Празі 30 – 31 серпня проходила зустріч міністрів країн Євросоюзу, де обговорювалась зокрема заборона на видачу віз до Європи для громадян росії.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Євросоюз призупинить дію угоди з росією про спрощену видачу віз, але не запроваджуватиме повну візову заборону.

Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва заявили, що готові вжити «національних заходів», щоб скоротити кількість росіян, які в’їжджають в їхні країни, поки ЄС не ухвалить колективне рішення. Проти повної візової заборони виступають деякі країни ЄС, серед яких Німеччина та Франція.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав запровадити повну візову заборону для громадян рф. Він переконаний, що це могло б стати одним із найдієвіших заходів проти росії.