Новина

В Україні безоплатно перевіряють на цукровий діабет

16:45, 16 Листопада

зображення новини

Кожен українець, який уклав декларацію з лікарем первинної медичної допомоги (ПМД), має право отримати безоплатно низку лабораторних діагностичних досліджень та швидких тестів, у тому числі тест на визначення рівня цукру в крові.

За даними Міжнародної діабетичної федерації, пів мільярда дорослих зараз хворіють на цукровий діабет, а за прогнозами, до 2030 року їх кількість може зрости до 700 мільйонів.

Цукровим діабетом у світі хворіє кожна десята доросла людина, повідомляє пресслужба МОЗ.

У рамках заходів до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом, перший заступник міністра охорони здоровʼя Олександр Комаріда та керівниця директорату медичних послуг МОЗ Олександра Машкевич здали кров на визначення рівня глюкози в Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.

Так, у сімейного лікаря можна безоплатно зробити аналізи, які входять до переліку безоплатних медичних послуг на первинці, зокрема загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, перевірку рівню глюкози та загального рівню холестерину. При цьому внутрішньо переміщеним особам для отримання первинної меддопомоги декларація не потрібна.

Для проведення лабораторних досліджень лікар виписує направлення на аналіз та скеровує пацієнта до лабораторії. Пробірку для аналізу крові, рукавички, шприц, спиртову серветку/вату/спирт тощо пацієнт НЕ МАЄ оплачувати додатково. Усі витратні матеріали входять до вартості послуг ПМД, які оплачує за договором Національна служба здоров’я України (НСЗУ).