Новина

В Оженині відкрили меморіальну дошку загиблому полковнику Петру Горбатюку

11:03, 25 Березня

зображення новини

23 березня, в Оженинському ліцеї ім. Т.Г.Шевченка відбулося відкриття меморіальної дошки на честь загиблого в перший день повномасштабного вторгнення, полковника Петра Горбатюка.

Про це повідомляє Острозька міська рада.

Вшанувати пам’ять рідної людини, односельця, друга, однокласника прийшли рідні, представники місцевої влади, друзі та побратими.

Чин освячення меморіальної дошки та спільну молитву здійснив капелан військової частини, де служив командиром Петро.

Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих, які поклали своє життя за незалежність та територіальну цілісність нашої держави

Військовий капелан частини нагородив медаллю ПЦУ «Хрест «Свободи» Петра Горбатюка посмертно та передав нагороду матері.

Загиблий перебував на посаді командира військової частини 3077 Національної Гвардії України з 1 листопада 2016 по 24 лютого 2022 року.

О 05:30 24 лютого, полковник Петро Горбатюк отримав інформацію про початок повномаштабної військової агресії росії та ракетні удари противника. Негайно прибув до військової частини та подав сигнал «Бойова тривога», після чого організував заходи щодо переведення військової частини на функціонування в умовах особливого періоду, евакуацію особового складу, озброєння, військової техніки та майна зв’язку.

Завдяки правильним, рішучим діям і прийняттям рішення щодо евакуації та передислокації в запасні райони розосередження не було допущено загибелі особового складу, знищення зброї та військової техніки.

О 05:57 полковник Петро Горбатюк здійснив доповідь командувачу Національної гвардії України з пункту управління, але внаслідок вибуху від влучання балістичної ракети «Іскандер» загинув.

В ході проведення евакуації полковник Петро Горбатюк подав приклад самовідданого виконання військового обов’язку та не допустив втрат особового складу ціною власного життя.

Указом Президента України від 17 квітня 2022 року полковника Горбатюка Петра Михайловича нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Наказом Командувача НГУ від 1 серпня 2022 року Петро навічно зарахований у списки особового складу військової частини 3077.