Новина

В Острозькій академії презентували нову енциклопедію та відкрили мистецький простір

09:09, 04 Листопада

зображення новини

У рамках святкування 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія» 30 жовтня відбувся Культурно-мистецький форум за підтримки Українського культурного фонду.

Під час заходу всі присутні мали змогу переглянути проморолик про Національний університет «Острозька академія», присвячений історії та сьогоденню навчального закладу. Ректор університету, професор Ігор Пасічник презентував нове видання ювілейного фотоальбому та енциклопедичного видання «Острозька академія: історія та сучасність культурно-освітнього осередку».

Книга складається з двох частин. Перша присвячена Острозькій академії та Острогу кінця XV І – початку XVII століть. Окремі статті розповідають про найвидатніших учених, краєзнавців, які досліджували історію Острога й Острозької академії. Друга частина переповідає новітню історію Острозької академії. Тут представлено хронологію та основні напрями діяльності факультетів, кафедр, наукових центрів і лабораторій, найвидатніші досягнення відродженої Острозької академії.

За словами проректора з науково-педагогічної роботи Дмитра Шевчука, це третє видання енциклопедії, присвяченої Острозькій академії. Однак у цій книзі є суттєві доопрацювання та зміни. Окрім того, щоб наблизити книгу до іноземних читачів, передмову переклали багатьма мовами (арабською, китайською, англійською, польською, іспанською, французькою та ін.).

Гостею Культурно-мистецького форуму стала головна редакторка щоденної всеукраїнської газети «День» Лариса Івшина. Вона представила новинку Бібліотеки газети – книгу «День вдячності», а також відповіла на низку питань студентів про місію української журналістики.

Після цього на всіх чекала концертна програма творчої майстерні Мирослави Которович камерного ансамблю «АртеХатта», під час якої прозвучали твори Вівальді, Бортнянського й Березовського.

Продовжився Культурно-мистецький форум відкриттям АРТ-кластеру, фотовиставки «Ренесанс образів», попленерової художньої виставки «Ostroh Academy Contemporary» та виставки робіт «Корчі» художника Василя Красьохи.

Також цього дня розпочала роботу експозиція, яку підготував Музей історії НаУОА (за підтримки Українського культурного фонду), присвячена новітній історії університету. На скляних стендах, у фото, документах і коротких інформаційних текстах презентована історія Острозької академії з 1994 року до сьогодні.

Фото Галини МАКСИМЧУК