Новина

В Острозі презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія

14:43, 13 Листопада

зображення новини

У музеї книги та друкарства Острога відбулася презентація факсимільного видання унікальної релігійної, культурної, історичної, книжкової пам’ятки – Мазепиної Євангелії 1708 року, надрукованої в Алеппо коштом гетьмана І. Мазепи з присвятою гетьманові-меценату, написаною Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ Даббасом.

Український політик та дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані (2016-2022) Осташ Ігор віднайшов у фондах Національної бібліотеки ім. В. Вернадського київський примірник Мазепиної Євангелії, який вважався втраченим, і спільно з митрополитом Переяславським і Вишневським Олександром Драбинком, який очолює Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира, видав факсимільну копію пам’ятки.

Музейники щиро вдячні Осташу Ігорю Івановичу за чудовий подарунок, який поповнив музейну колекцію факсимільних видань.

Також Ігор Осташу, супроводі журналістки Андріани Білої та режисера Станіслава Литвинова, 10 листопада відвідав Національний університет “Острозька академія”.

Після екскурсії університетом та спілкування з ректором Острозької академії Ігорем Пасічником, пан Посол презентував факсимільне видання Мазепинського Євангелія (1708 рік) та передав книгу до наукової бібліотеки.