Новина

В Острозі хочуть перейменувати вулицю імені полковника армії УНР та церковного діяча ХVI століття

17:51, 30 Серпня

зображення новини

Сьогодні на фейсбук -сторінці Острозької міської ради з’явилася інформація про обговорення щодо перейменування вулиць і провулку в місті. Усе б гаразд, однак, цього разу влада трохи захопилася і тепер перейменовує вулиці, які носять ім’я полковника армії УНР, діяча УПА Івана Литвиненка та церковного діяча Йова Борецького.

Острозька міська рада інформує про початок проведення громадського обговорення пропозицій щодо перейменування вулиць та провулку в м.Острозі, а саме:

 вул. Івана Литвиненка на Озерна;
 вул. Таращанська на Підзамкова;
 провулок Йови Борецького на Гірський.

Зауваження та пропозиції подаються протягом 30 календарних днів з моменту оприлюднення цього повідомлення на поштову адресу (адреса: 35800, Рівненська обл., Рівненський р-н, м.Острог, пр.Незалежності, 14,) та на електронну пошту Острозької міської ради ostrog_amu@ukr.net, із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає. Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються.” – йдеться у повідомленні.

Довідково:

Іван Данилович Литвиненко нар. 4 (17) січня 1891, с. Хоружівка — пом. 17 лютого 1947, м. Київ) — український військовик, полковник Армії УНР, інструктор старшинських шкіл УПА. Лицар Залізного хреста Симона Петлюри. За твердженням  радянських органів держбезпеки, один з десяти найбільш авторитетних та активних діячів спецслужби уряду УНР в екзилі.

Іов Борецький був церковним, освітнім та політичним діячем. Свого часу він, можливо, навчався в Острозькій академії. На початку XVII століття викладав у Львівській братській школі, у 1604-1605 роках був її ректором. У 1611 році згадується як священник київської Воскресенської церкви. Іов Борецький став першим ректором Київської братської школи. Згодом прийняв постриг під іменем Іов і став ігуменом Києво-Михайлівського монастиря. 9 жовтня 1620  року був висвячений у Київські митрополити єрусалимським партіархом Феофаном.