Новина

В аптеки Рівненщини надійде 14 тисяч одноразових медичних масок

16:01, 19 Березня

зображення новини

Одноразові сертифіковані маски з’являться в аптеках з позначкою D.S. («Доступні ліки»), які розташовані у великих супермаркетах Рівного («Велмарт», «FOZZI»), Острога і Костополя.

Про це йшлося під час засідання Цілодобового оперативного штабу при Рівненській ОДА під головуванням голова облдержадміністрації Віталія Коваля.

Крім того, надійдуть багатошарові марлеві маски. Мережа аптек «Рівнефармація» очікує їх у кількості 9000, «Віса» – 2500 – щодня. Із понеділка захисними респіраторними масками будуть забезпечені і аптеки «Рівнеліки». Загалом, вартість маски залежить від закупівельної ціни і може бути різною.

Також, аби справитися з ажіотажем на дезинфекційні засоби, аптечна мережа «Рівнефармація» налагодила виробництво спиртовмісних антисептиків –  90 мл у флаконі за ціною 43 грн.

Виготовлення таких засобів відбувається щоденно. Їх роздають по всіх мережах в області. Також дезинфікуючі засоби заводського виробництва очікують з понеділка в аптечні заклади області.

Крім того, за словами Сергія Лебедя, підприємство «Укрспирт» розконсервувало свої  чотири заводи для збільшення виробництва спирту у зв’язку з попитом на виготовлення деззасобів. Тому в цьому напрямку ситуація також буде стабілізована на аптечному ринку міста і області.

«Сподіваюся, такі заходи частково вирішать ситуацію і знімуть напругу в суспільстві. Разом з тим, цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА щоденно моніторить ситуацію наявності всіх необхідних засобів захисту. Ми на постійному зв’язку з медиками, представниками Держспоживслужби, ДСНС, поліції та районів. Нагадую і про цілодобову гарячу лінію при РОДА -0 800 500 078», – підсумував голова ОДА Віталій Коваль.