Новина

Унікальні ікони Рівненщини вивчали реставратори зі Львова

15:32, 24 Вересня

зображення новини

Днями у Державному історико-культурному заповіднику Острога працювала команді з Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України на чолі з Тарасом Отковичем.

Спеціалісти оглянули понад тридцяти ікон Острозької іконописної майстерні, що діяла в місті у XVIII столітті. Фахівці також зняли профзаклейки, виконали закріплення шарів фарби та інші підготовчі роботи перед експонуванням творів острозьких іконописців.

“Шкода що за типовим штатним розписом заповідника ми можемо мати одну ставку реставратора, проте мусимо її ділити на спеціаліста з реставрації паперу та дерева. З причин нестачі кадрів багата колекція іконопису та живопису залишається поза увагою, тому візит до нас спеціалістів зі Львова є дуже важливим. Велика дяка реставраторам та особисто пану Тарасу”.- зазначив заступник директора ДКЗО Андрій Брижук.

До слова, роботи Острозької школи іконопису вирізняються емоційним та яскравим зображенням святих які посміхаються. Оригінальна стилістична ознака ікон – образи справляють враження лагідних, добрих святих.

Нагадаємо, що в Острозькому замку незабаром можна буде оглянути повну іконописну колекцію музею на оновленій виставці  «Експозиції Острозька іконописна майстерня», що реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.