Новина

Українців будуть безкоштовно вакцинувати в Польщі

11:53, 30 Квітня

зображення новини

Польське Міністерство охорони здоров’я опублікувало детальну інструкцію, як вакцинуватися іноземцям, які перебувають на території республіки. Згідно з даними Міністерства здоров’я, в Польщі на даний момент виконано понад 10 мільйонів щеплень. 7 765 723 осіб отримали одну дозу. 2 578 244 осіб є повністю вакциновані.На цей момент Польща закупила 85 млн доз вакцини, водночас відмовившись від 15 млн доз, термін постачання яких був розрахований на кінець 2021 або початок 2022 року.

«Ми підписали контракти на 85 млн доз вакцини, що дозволить вакцинувати 50 млн осіб. Загальної кількості вакцини, яку ми замовили, вистачить на більшу кількість людей, ніж є поляків, тому кожний може бути у безпеці», – заявив міністр МОЗ Польщі Адам Недзельський. За його словами, близько 50 млн замовлених доз вакцини виробництва компаній Pfizer i Moderna.

Першою чергою, вакцинуватися будуть іноземці, які офіційно працевлаштовані в Польщі й мають податковий номер PESEL. Якщо іноземці є студентами, сезонними працівниками, членами сімей емігрантів тощо, тоді їм треба звернутися до лікаря першої медичної допомоги. Лікар повинен видати електронне направлення на вакцинацію через додаток gabinet.gov.pl. У полі «дані пацієнта» лікар повинен вибрати «інший ідентифікатор» (замість «номер PESEL») та ввести номер документа, що посвідчує особу. Це може бути номер паспорта або закордонне посвідчення особи.

Генеральний директор компанії «Перша Віза», експерт з міжнародного працевлаштування Руслана Бровчук коментує ситуацію: «Ми постійно тримаємо зв’язок з трудовими мігрантами, які через нас потрапили до Польщі. На їх прохання, комунікуємо з медичними установами, які проводять вакцинацію. Іноземці з третіх країн (з-за меж ЄС), які легально перебувають на території Польщі (наприклад, мають карту тимчасового і постійного перебування), будуть вакцинуватися на тих же умовах, що й громадяни Польщі. Це означає, що іноземців, які не застраховані, також будуть щеплювати за бюджетні кошти. Поляків в основному щеплюють вакцинами Moderna, Oxford/AstraZeneca та Pfizer/BioNTech, те саме, думаю, буде і з українцями».

На офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я та Національного фонду охорони здоров’я вказані варіанти, як зареєструватися на безкоштовне щеплення: «Отримавши електронне направлення в системі, ви можете зареєструватися для вакцинації одним із трьох способів: через телефон довіри 989; надіславши SMS із повідомленням : SzczepimySie на номер 664 908 556 або 880 333 333; безпосередньо у пункті вакцинації на ваш вибір».

Підготував Олександр Подвишенний