Новина
Українці перейдуть на літній час. Коли процедуру можуть скасувати
13:07, 20 Березня

У неділю, 26 березня, українці будуть переводити годинники на годину вперед для переходу на літній час.
Вперше в Європі годинники почали переводити після завершення Другої світової з метою економії електроенергії. Про зміну часового поясу в Україні йдеться в постанові Кабміну 1996 року. Перехід на зимовий і літній час двічі на рік застосовується приблизно в 70 країнах світу. Україна переводить годинники з 1981 року.
Навіщо потрібний перехід?
Необхідність переведення часу легко пояснюється. Так як наша країна немаленька, географічні відстані між західною та східною її частинами досить значні. І періодичний перехід на зимовий/літній час – це певною мірою тимчасовий “компроміс”.
Наприклад, якщо скасувати перехід годинника влітку, взимку в Ужгороді сонце сходитиме о 09:20, а заходитиме о 17:40.
Перехід на літній час – коли процедуру можуть скасувати в ЄС та Україні
Єврокомісія ратує за скасування переходу на зимовий і літній час з 1996 року. А 2021 рік мав стати останнім роком переведення стрілок. Але нововведення вирішили поки що не ухвалювати, оскільки через територію ЄС проходять три часові пояси, а між окремими країнами-членами немає єдності. Відповідно, скасування переходу на зимовий та літній час вирішили перенести на 2026 рік.
Україна в цьому питанні слідує за ЄС і планує скасувати переведення часу, однак деякі політики також ніяк не можуть домовитися з цього приводу. Відповідний законопроект так і не був схвалений Радою.
Законопроект відправили на доопрацювання, оскільки через зимовий час Україна не зможе синхронізовано жити з Європою.