Новина

Україна вводить санкції проти “злочинців у рясах”: Кирила та ще семи спільників

10:33, 31 Серпня

зображення новини

Україна збирається запровадити санкції проти предстоятеля російської православної церкви Кирила (Гундяєва) та кількох інших високопоставлених представників РПЦ. Кабінет міністрів схвалив пропозицію щодо застосування персональних 10-річних санкцій проти керівництва РПЦ, тепер черга – за РНБО та президентом.

Відповідне розпорядження Уряд прийняв на своєму засіданні 30 серпня, повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Як зазначає видання “ЛігаНовини”, Україна розраховує, що запровадження санкцій підштовхне до такого самого кроку й інші країни.

“Російська православна церква підтримує війну росії проти українського народу й щодня благословляє воєнні злочини проти українців. Діяльність цих церковних чиновників з рф суперечить християнським цінностям. Злочинці не мають ховатися за рясами”, – заявив міністр Олександр Ткаченко.

Санкції торкнуться:

→ патріарха московського Кирила (Володимир Гундяєв)
→ керівника відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополита Волоколамського Іларіона (Григорій Алфєєв)
→ його заступника протоієрея Миколи Балашова
→ митрополита Псковського і Порховського Тихона (Георгій Шевкунов)
→ архієпископа Сиктивкарського і Комі-Зирянського Питирима (Павло Волочков)
→ протоієрея Андрія Ткачова
→ богослова Олексія Осипова

Санкції передбачають: блокування активів, припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень Україною, призупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, заборона на участь у приватизації та оренді держмайна, припинення культурних обмінів та співробітництва, анулювання офіційних візитів тощо.

Кирило проповідує доктрину “російського світу”, благословив війну проти України. Патріарх висловив підтримку духовенства у війні, урочисто вручивши головнокомандувачу національної гвардії російської федерації Золотову ікону.

  • Верховна Рада ще у травні закликала РНБО запровадити санкції проти керівництва російської церкви за її роль у розпалюванні війни.
  • Патріарх Кирило мав бути у шостому пакеті ЄС санкцій ЄС, але за нього заступилася Угорщина. Поки що він знаходиться під санкціями тільки Великої Британії та Канади.

Читайте також: Чому так звана УПЦ досі є московським патріархатом РПЦ.