Новина

У свій день народження художник Василь Красьоха відкрив в Острозі унікальну виставку “Стежками Афону”

13:40, 13 Березня

зображення новини

Виставку картин “Стежками Афону” заслуженого художника України Василя Красьохи презентували в Мистецькій галереї Національного університету “Острозька академія” у четвер, 12 березня.

Презентацію відкрила директорка Музею історії НаУОА Анастасія Хеленюк. Про багаторічний досвід співпраці та острозькі пленери розповідав мистецтвознавець Микола Бендюк. Вітав з відкриттям виставки проректор з науково-педагогічної роботи Дмитро Шевчук. Своїми спогади мандрівок до Афону ділився викладач НаУОА, депутат Острозької міської ради Андрій Смирнов.

До слова, виставку відкрили у День народження митця.

Унікальну для України колекцію усіх двадцяти афонських монастирів художник написав під час двох відвідин Святої Гори. Зауважимо, що українські митці й раніше писали монастирі Афону, однак лише Василю Красьосі вдалося написати повну колекцію.

Також на виставці представлені невеликі етюди головних соборних храмів кожного монастиря, внутрішній інтер’єр та портрети монахів, які художник написав зі замальовок. Також особливо цікаво побачити пейзаж Андріївського скиту, який  заснував українець за походженням – Паїсій Величковський.

Ця виставка є особливою, ще й тим, що це унікальна можливість побачити надзвичайно закриту монастирську стільноту. Для прикладу, жінкам заборонено відвідувати Святу Гору, а кількість паломників дуже обмежена. Також на території монастирів заборонено робити фото.

Під час відкриття виставки Василь Красьоха розповідав про свої мандрівки, ділився враженнями про аскетичне життя на Афоні та спілкування з монахами.

Виставка триватиме два місяці. Однак, наразі, через карантинні заходи університет та Галерея зачинені, але виставку можна оглянути не виходячи з дому перейшовши за посиланням

https://townimagestudio.com.ua/krasiokha/

Створив панорамний тур Андрій Малюський.

 

Довідково:

Василь Красьоха – український художник-живописець,  член Національної спілки художників України (1984), Заслужений художник України (2014). Він автор більше тисячі самобутніх картин та цілих серій робіт таких, як «Волинь», «Карпати», «Сакральна буденність», «Рідні обрії», «Православні храми України» та багатьох інших полотен, що відзначаються, перш за все, духовним наповненням та змістом.