Новина

У Шпанівській громаді відзначили ювілей Лесі Українки

10:29, 26 Лютого

зображення новини

У четвер, 25 лютого, Шпанівська громада вшановувала важливу дату для українського народу – 150 років з Дня народження видатної поетеси Лесі Українки.

З цієї нагоди  комунальний заклад “Школа мистецтв” разом з КЗ “Публічно-шкільна бібліотека” Шпанівської територіальної громади, та опорним закладом “Шпанівський ліцей” організували літературно-мистецьку світлицю “Я в серці маю те, що не вмирає…”. Ведучими  літературного вечора були учні ОЗ “Шпанівський ліцей” Торчило Юлія, Перевозчикова Тетяна.

Захід відбувся у шкільному відділі публічно-шкільної бібліотеки села Шпанів ОЗ”Шпанівський ліцей”. У залі лунали уривки Лесиних творів. Юні актори зіграли уривок з драми-феєрії “Лісова пісня” . Талановиті вихованці школи мистецтв співали пісень та на різних інструментах виконували зі сцени твори світових та українських класиків. Звучали бандура, сопілка, гітара та ін.

Зокрема Єфимець Христина виконала композицію “На зустріч долі”. Виступали також тріо бандуристів “Домінотка” у складі Соломчук Катерини, Кидун Анни та Парфенюк Анни.

На сопілці композицію  ” Одинокий пастух”  виконав  Ващик Кіріл. “Елегія” Мирослава Скорика звучала у виконання  Пишнюк Марії та Лукомської Юлії на скрипці та фортепіано.

Душевно заспівала  Соломчук Соломія пісню “Вже сонечко в море сіда ” на слова Лесі Українки.  Жіночий вокальний ансамбль виконав” Тебе мій милий я зову”. Баладу на тему української народної пісні “Повій, вітре, на Вкраїну” на гітарі виконала Качуровська Зоряна. Головчук Анна виконала на фортепіано твір Р. Шумана “На лісовій галявині”. Місячна соната Бетховена звучала у виконанні Білецького Володимира.

Зіграли уривок з драми-феєрії “Лісова пісня” Мавка- Котенко Валерія, Лукаш-Мукомела Богдан, сопілка- Ващик Кирило – учні ОЗ “Шпанівський ліцей”.

Роль Лесі Українки на заході виконала завідувач публічно-шкільної бібліотеки с.Шпанів  – Бойко Ганна.

«Ім’я Лесі Українки тісно пов’язане і з музикою:  вона з дитинства спілкувалася з видатними музикантами, збирала та записувала народні пісні, обожнювала фортепіано. Про музичну обдарованість поетеси свідчать її слова у листі до М. Драгоманова: «Мені часом здається, що з мене вийшов би далеко кращий музика, ніж поет…». – підсумувала директорка КЗ “Школа мистецтв” Леся Яцкова.

*Соціальна реклама