Новина

У Сарнах презентували унікальний історичний макет

13:04, 23 Лютого

зображення новини

Днями ексклюзивну роботу презентували в Сарненському історико-етнографічному музеї. Створювали макет “Сарни, лютий 1918” впродовж двох місяців, а монтували цілу ніч. На ньому – частина міста Сарни майже століття тому. Про це розповідає Sarnynews.city.

“Цей період увійшов в історію Сарн. На макеті зображений час перебування в нашому місті українського уряду. Саме в Сарнах Грушевський пише свій публіцистичний твір “На порозі нової України” в період з весни 1917-го до весни 1918-го років. Один з уроків тих днів – ні держава без армії, ні армія без держави не існують.”, – пояснила чому обрали саме той період директорка музею Вікторія Дашко.

На макеті для Сарненського музею показали вокзал до перебудови поляками, еклектичну стару водонапірну башту, затишну вулицю Залізничну з дерев’яними будиночками та телеграфними стовпами, ешелони з урядовцями та бронепоїзди Дашкевича, які боронили Центральну раду.

Втілити задум допоміг музейник з міста Жовква Львівської області Віктор Заславський. Раніше він вже створював схожий макет для музейної кімнати у Бердичеві.

Макет перебуватиме в музеї постійно, тож побачити його можуть всі охочі. Сарненський історико-етнографічний музей працює з вівторка по суботу з 9 до 18 години.