Новина

У Рівному відбувся експериментальний мистецький проєкт «Сонцеколо»

17:00, 28 Березня

зображення новини

26 березня в Рівненській обласній філармонії презентували експериментальний проєкт «Сонцеколо».

Про це повідомляє Рівненська обласна рада.

Основна мета заходу – глибше познайомити українців з річним колом нашої древньої календарної обрядовості, показати колорит неповторної поліської музики, співу і танців, а ще, розкрити загадкову тематику сучасного неофольклоризму.

Гурт ETNOmix Рівненської обласної філармонії занурив слухачів у атмосферу неповторної поліської музики.

Родзинкою програми став майстер-клас поліського танцю.

Знайомство з давніми поліськими традиціями відбулося через театралізовану історію. Батько (Дмитро Давидчук) з донькою (Ольга Поліщук) читають книгу «Сонцеколо», зі сторінок якої виринають і оживають фольклорні образи.

Сьогоднішнє дивовижне “Сонцеколо” розбурхало найрізноманітніші думки. Наприклад, як автентичні мелодії, сильні народні голоси, червоні коралі і поліський стрій нагадують про запах Землі, Води, Повітря, Хліба. Ось воно Справжнє. В сучасному наскрізь урбанізованому світі побувати на такому дійстві – то найсильніші ліки. “Назад до основ”. Напевне, рано чи пізно кожен над тим замислюється», – поділилася враженнями від побаченого та почутого заступниця директора Рівненської обласної філармонії Руслана Варнава.

Учасниками дійства стали до півсотні музикантів та співаків – це етногурт «СІЛЬСЬКА МУЗИКА», фольклорний гурт «Веснянка», Академічний камерний оркестр обласної філармонії, музиканти Анатолій Сайчишин та Андрій Ляшук.

За словами директорки філармонії Елеонори Стеценко, проєкт «Сонцеколо» планують повторити на інших концертних майданчиках Рівного, щоб про унікальний поліський колорит та давні обряди дізналися якомога більше людей.