Новина

У Рівному створили мурал в пам’ять Героя України Олександра Мацієвського

11:20, 24 Березня

зображення новини

На території Патрульної поліції Рівненської області створили мурал для вшанування Героя України, військового ЗСУ Олександра Мацієвського, який був розстріляний російськими солдатами після слів “Слава Україні”.

Про це 23 березня у Facebook повідомив начальник управління Сергій Мерчук.

Мурал на замовлення поліцейських намалював художник Костянтин Качановський. На стіні одного з приміщень на території управління він трафаретом зобразив Олександра Мацієвського та написав цитату Степана Бандери.

“Там була просто стіна, вони захотіли її окультурити, щоб кожен день працівник поліції, прийшовши, бачив цю роботу і про щось задумався. Трафаретну фотографію дали, мені зразу запропонували і зробили. Це така цитата, яка пройшла через роки і зараз вона, як ніколи — актуальна. У цьому муралі це одна з таких речей, які мають вплив, коли один сказав “Слава Україні!”, а йому мільйони відповідають”, — сказав автор муралу Костянтин Качановський, пише “Суспільне Рівне”.

12 березня Служба безпеки України підтвердила, що українським військовим, розстріляний окупантами після сказаної фрази “Слава Україні”, є снайпер чернігівської ТРО Олександр Мацієвський.

За інформацією СБУ, Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора Донецької області. Як вдалося встановити СБУ, Олександра Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року.

Управління Патрульної поліції Рівненської області знаходиться на вул. Степана Бандери.