Новина

У Рівному презентували роман про вояка УПА

15:07, 13 Жовтня

зображення новини

У Рівному у комунальній книгарні облради «Дружба» відбулася презентація нового роману Петра Вороб’я «Гонитва» – про вояка УПА, який тричі втікав з радянських концтаборів.

Головного героя твору – вояка УПА Петра Смоляренка – автор списав з реальної людини – упівця Антона Олійника, який народився у 1926 році на хуторі Березина села Друхів (нині це Березнівський район) Рівненщини. У 17 років Антон Олійник став повстанцем. У 1947 році був вперше арештований. Його засудили до 25 років радянських концтаборів. Відбував покарання у Мордовії. Тричі з неволі втікав.

Василь Стус, який відбував покарання у «Дубравлазі», звідки здійснив свою останню втечу Олійник, за нескореність і любов до волі назвав його Новітнім Кармелюком. 5 жовтня 1966 року Рівненська судова колегія у кримінальних справах винесла вирок – розстріл і конфіскація майна. Антона Олійника розстріляли 6 лютого 1967 року в Києві.

До речі, автор роману Петро Воробей – виходець з Рівненщини, народився у селі Вільне Дубровицького району, нині мешкає у Хмельницькому.