Новина

У Рівному престижну літературну премію отримав Олександр Ірванець

10:57, 27 Лютого

зображення новини

Цьогоріч за літературно-художнє видання «Три плюс два»міську літературну премію імені Уласа Самчука отримав її митець Олександр Ірванець. Повідомляють на сторінці Рівненської міської ради.

Для письменника  диплом лауреата, нагрудний знак та сертифікат на грошову винагороду. Цьогоріч розмір літературної премії склав 18 тисяч гривень.

– Я дуже вдячний усім, хто доклав своїх зусиль, щоби я отримав цю премію, – сказав Олександр Ірванець, – Я високо ціную Уласа Самчука, особливо його генеральний твір (авт.) «Волинь»…Рівне – це моє місто. І я – вдячний його мешканець.

Під час нагородження письменник зізнався, що знову пише прозовий твір про Рівне. Дія його відбуватиметься у центрі нашого міста та охопить локацію «бібліотека-музей-стадіон».

Нагадаємо, що міська літературна премія імені Уласа Самчука заснована у 2012 році з метою увічнення пам’яті видатного українського письменника Уласа Самчука, заохочення сучасних прозаїків до написання творів художньої літератури, які збагачують духовний світ, будять історичну пам’ять народу та його національну свідомість. Таким чином популяризується новітня українська література, а також відзначають кращих митців у галузі художньої літератури.

З початку заснування премії її лауреатами стали рівненські письменники Євген Шморгун, Петро Велесик, Василь Басараба, Ірина Одерако, Олена Медведєва, Микола Панченко, Ірина Баковецька-Рачковська, Віктор Мазаний