Новина

У Рівненській ОДА моделюють оптимальну мережу публічних послуг

18:16, 30 Жовтня

зображення новини

На Рівненщині змоделюють мережу закладів надання публічних послуг. Для цього створять карту з актуальними візуалізованими об’єктами, що надають адміністративні сервіси для людей.

«За дорученням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука кожна область має змоделювати мережу обєктів, що надають послуги для людей. На минулому тижні для регіонів провели навчання. Окрім того, усі отримали методичні рекомендації, у яких містяться характеристики послуг, які мають бути у громадах. Саме їх і слід врахувати під час своєї роботи», – звернувся заступник голови ОДА Ігор Тимошенко до присутніх під час робочої наради.

Уряд пропонує 8 методик моделювання мереж – загальної середньої освіти, первинної медичної допомоги, вторинної медичної допомоги, культури, центрів надання адмінпослуг, соціальних послуг, центрів безпеки, а також молодіжної інфраструктури, фізичної культури і спорту.

В свою чергу директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк розповів про етапи моделювання мережі:

«В першу чергу необхідно з’ясувати реальний стан усіх закладів, що необхідно нанести на карту. При цьому треба врахувати такі показники, як відстань між населеними пунктами, демографічну ситуацію тощо. Після чого ці відомості необхідно звірити у своїх міністерствах. Другий етап – це моделювання мережі згідно методики, розробленої КМУ та врахування критеріїв доступності. Наступний крок – візуалізація публічних послуг. Головне під час роботи – зробити послуги якісними та доступними».

За результатами наради були розроблені доручення щодо нанесення мережі об’єктів мереж надання публічних сервісів та послуг та її оптимізація. А вже 11 листопада в ОДА проведуть семінар для відповідальних осіб.