Новина

У прокат вийшла історична драма «Щедрик»

17:00, 05 Січня

зображення новини

У кінотеатрах України вийшла в прокат історична драма “Щедрик”. Це кіноісторія української родини в часи окупації та Другої світової війни, коли людей знищували каральні режими срср та Третього рейху. Стрічка режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко знята у копродукції України та Польщі за сценарієм Ксенії Заставської.

Допрем’єрний показ фільму відбувся 3 січня в Івано-Франківську, повідомили у Суспільному.

Історичні події, що лягли в основу сюжету, розвиваються у Станіславі (нинішній Івано-Франківськ) у 1938-1944 роках.

«Щедрик» розповідає про долі трьох сімей — українців, поляків та євреїв. Вони — різні за національністю, проте об’єднані однією бідою — війною. Творці стрічки використали архівні фотографії.

Зі слів продюсера фільму Тараса Босака, картина створена для сімейного перегляду, а не для перемоги на кінофестивалях. Однак одночасні прем’єри на різних континентах вже приносять стрічці призи.

«У нас була прем’єра в Австралії, в Європі, в Канаді і в Америці. Найнесподіванішою була перемога на фестивалі жіночого кіно у Нігерії. Ми отримали приз за найкращий фільм», — розповів Тарас Босак.

Всесвітня премʼєра, зокрема, відбулася в Польщі, у Палаці культури та науки у Варшаві. Раніше там часто проводили фестивалі російського кіно.

«Після показу «Щедрика» вийшли культурні діячі, які влаштовували цей російський фестиваль, і сказали, що після цього фільму в цій споруді Польщі ніколи не будуть проводити фестиваль російського кіно, а лише українського», — розповіла режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко.