Новина

У Молдові впала збита російська ракета. Що відомо

15:36, 31 Жовтня

зображення новини

У Молдові у селі Наславча Окницького району на півночі країни впала російська ракета, повідомило міністерство внутрішніх справ країни. Це вперше російська ракета впала на територію країни, яка не бере участі у війні, повідомляє BBC News Україна.

Раніше влада Молдови визнавала, що росія запускає ракети над її територією по Україні.

У відомстві додали, що ракету збила українська система ППО, а уламки впали на територію Молдови, яка межує з Україною.

МВС Молдови цитує українську владу, яка повідомила про атаку росіян на Дністровську ГЕС, що розташована за 10 км від Наславчанської ГЕС. Небезпеки затоплення немає, каже українська влада.

У молдавському МВС повідомили, що поліцейські оточили район падіння ракети, щоб уникнути можливих небезпек. Водночас міністерство оборони Молдови повідомило, що системи повітряного спостереження армії країни не зафіксували незаконних польотів у повітряному просторі Молдови – радіолокаційні станції не виявили уламки ракети через їх розміри.

Фото: МВС МолдовиВійна проти Європи

Україна вже відреагувала на інцидент з російською ракетою в Молдові.

Так речник українського міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив у Фейсбук, що Україна неодноразово нагадує: росія веде війну не лише проти України, але і проти Європи.Ракети над Молдовою

Російські ракети вже порушували повітряний простір Молдови. Вперше це сталося 10 жовтня – у день масових атак по Києву зокрема.

Після інциденту президентка Молдови Мая Санду закликала росію поважати територіальну цілісність її країни.

А прем’єр-міністерка Молдови Наталія Гаврилиця назвала такі дії росії порушенням суверенітету Молдови, що суперечить міжнародному праву.

Російському послу в Молдові тоді вручили ноту протесту.

Водночас на якісь інші дії, окрім заяв, офіційний Кишинів не наважився.