Новина

У Міністерстві оборони спростували фейки про військовий облік жінок

10:33, 05 Вересня

зображення новини

Інформація щодо необхідності взяття з 1 жовтня 2022 року на військовий облік жінок, які мають певні спеціальності, не відповідає дійсності. У зв’язку з цим, заступник Міністра оборони України Ганна Маляр закликала не поширювати фейки про це. Вона нагадала, що Міністерство оборони вже розробило і передало до Верховної Ради свої пропозиції щодо змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», в яких йдеться про добровільний характер постановки жінок на військовий облік.

“Зараз працюємо над законопроектом разом з профільним комітетом Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламента.

Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони і Генштаб їх виконають.

Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.
Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.
Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби”, – йдеться у повідомленні.

Вона зазначила, що йдеться про ДОБРОВІЛЬНУ постановку на військовий облік. З 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою.