Новина

У лікарнях Рівненщини можна пройти безкоштовну реабілітацію

12:00, 19 Березня

зображення новини

14 медичних закладів Рівненської області уклали контракт із Національною службою здоров’я України.

Про це йдеться у повідомленні НСЗУ.

Пройти реабілітацію можна у наступних закладах:

 1. «Міська лікарня №2» Рівненської міської ради: м. Рівне, вулиця О.Олеся, 13; стаціонарна та амбулаторна допомоги.
 2. «Міська дитяча лікарня» Рівненської міської ради: м. Рівне, вул.В’ячеслава Чорновола, 72; стаціонарна та амбулаторна допомоги.
 3. «Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини з центром реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги дітям» Рівненської обласної ради: м. Рівне, вул. Поповича, 35-А; стаціонарна та амбулаторна допомоги.
 4. «Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка» Рівненської обласної ради: м. Рівне, вулиця Київська, 78-Г; стаціонарна та амбулаторна допомоги.
 5. «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради: м. Рівне вул. Миколи Карнаухова, 25-А; стаціонарна допомога.
 6. «Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги» Клеванської селищної ради: смт Клевань, вул. Центральна, 1; стаціонарна допомога.
 7. «Олександрійська районна лікарня» Рівненської районної ради: Рівненський район, село Олександрія, вул.Т.Грицюка, 1; амбулаторна допомога.
 8. «Радивилівська центральна міська лікарня» Радивилівської міської ради Рівненської області: Дубенський район, м. Радивилів, вул. Садова, 4; амбулаторна допомога.
 9. «Рівненська обласна дитяча лікарня» Рівненської обласної ради: м. Рівне, вул. Київська, 60; стаціонарна та амбулаторна допомоги.
 10. «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни»: Рівненський район, смт. Клевань, вул. Деражненська, 39; стаціонарна та амбулаторна допомоги.
 11. «Корецька обласна лікарня відновного лікування» Рівненської обласної ради: м. Корець, вул. Коновальця, 3; стаціонарна та амбулаторна допомоги.
 12. «Вараська багатопрофільна лікарня»: м. Вараш, вул. Енергетиків, 23; стаціонарна та амбулаторна допомоги.
 13. «Дубенська міська лікарня»: м. Дубно, вул. Львівська, 73; стаціонарна та амбулаторна допомоги.
 14. ПП «Клініка МЕД ОК»: м. Рівне, вул. Боголюбова Миколи, 5; амбулаторна допомога.

Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.

Люди, яким надається реабілітаційна допомога, мають право самостійно обирати реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ, фахівців з реабілітації з огляду на їхню спеціалізацію, йдеться у повідомленні НСЗУ. Для того, щоб отримати реабілітаційні послуги, потрібно мати електронне направлення від сімейного лікаря, з яким укладена декларація, або лікуючого лікаря, у тому числі – лікаря фізичної та реабілітаційної медицини. Якщо йдеться про реабілітацію в стаціонарі, її також можна отримати через переведення з медзакладу або клінічного підрозділу лікарні.

З-поміж послуг, які може отримати пацієнт у межах реабілітації, МОЗ опублікувало наступні:

 • реабілітаційне обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
 • встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану, програми реабілітаційної терапії;
 • визначення прогнозу за результатами реабілітаційного обстеження для планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнта;
 • оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо.

Повний перелік послуг можна знайти тут (пункти 38 та 40). У пресслужбі МОЗ нагадали: якщо пацієнту запропонували електрофорез або інші апаратні фізіопроцедури, масаж, призначили грязі або мінеральну воду для внутрішнього або зовнішнього застосування – необхідно одразу звертатися на “гарячу лінію” НСЗУ, оскільки ці методи не є доказовими методами реабілітації — за це НСЗУ не платить.

Стаціонарний реабілітаційний пакет передбачає, що кожен пацієнт має щоденно отримувати щонайменше три години індивідуальних реабілітаційних втручань. Амбулаторний пакет передбачає надання реабілітаційної допомоги від однієї до двох годин на добу або менше ніж година на добу для пацієнтів, які потребують: нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної реабілітації або комплексної реабілітації. Також передбачені й інші напрями реабілітації.