Новина

У Лаврі досі співають проросійські пісні і моляться за “матушку-росію”. СБУ відреагувала

11:35, 14 Листопада

зображення новини

У Києво-Печерській лаврі, яка досі перебуває в розпорядженні У Московського патріархату, співають проросійські пісні і моляться за росію.

Відповідне відео оприлюднив священник Православної церкви України Михайло Омелян. Його він отримав від випускника Київської православної богословської академії, який з друзями зайшов в храм Всіх святих печерських у Лаврі.

На відео можна побачити, як у церкві співають фрагмент з російської церковної пісні Похвала пресвятій Богородиці, зокрема такі її слова:  Звон пливет, пливет над росиею,/Пробуждается матушка-Русь.

 

В СБУ вже вивчають усі деталі інциденту, що стався в одному з храмів Києво-Печерської лаври, де у піснях вихваляли «русскій мір».

Як повідомили в Службі безпеки України, ця ситуація не залишиться без відповідної реакції.

«Ті, хто в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала росія проти України, чекає на «пробудження матушкі-русі», мають розуміти, що це шкодить безпеці та інтересам України та наших громадян. І ми не допустимо таких проявів», – заявив керівник СБУ Василь Малюк.

Про це повідомили на сайті “Релігійна Правда”.

Нагадаємо, 27 жовтня повідомлялося, що серед священиків УПЦ МП виявили 33 російських агентів та коригувальників вогню. Церкви Московського патріархату в Україні є ідеальним полем для ворожої резидентури, зазначили в СБУ.