Новина

У “Ладомирії” на Рівненщині відновили стародавні жорна

12:18, 23 Березня

зображення новини

У етнопарку «Ладомирія» в місті Радивилів – нова локація – жорна. Працівники парку відновили старі жорна, та запрошують гостів спробувати перемолоти збіжжя як в стародавні часи.

Про це повідомляє етнопарк “Ладомирія”.

Жорна, це пристрій для ручного чи механізованого помолу збіжжя. Колись важливим знаряддям українського хлібороба були ручні кам’яні жорна, які використовувалися для перемелювання борошна.

«Декілька місяців тому до нас в “Ладомирію” потрапили жорна. Вони були старенькі, понищені часом і відсутністю умов для належного зберігання. Ми вирішили їм дати друге життя! Замінили прогнивші дерев’яні частини, виточили металеві, провели ще декілька маніпуляцій і жорна стали, як нові. Після цього намололи на них борошна і спекли печиво. Не все вдалося одразу, адже ми не знали деяких нюансів. Але через певний час технологію виготовлення борошна минулих століть ми налагодили. Історія почала оживати!», – розповідає голова ГО «Центр відродження і дослідження Волині» Володимир Дзьобак.

Відтепер в етнопарку гості можуть самостійно перемолоти борошно, а кухарі з «Аустерії» випечуть для них з цього борошна печиво.