Новина

У Києві пропонують назвати Північний міст на честь Залужного

12:33, 20 Вересня

зображення новини

На сайті Київради розмістили звернення про перейменування Північного моста на міст Залужного або Залужний міст. Його автор Сергій Сторожев каже, що перейменування цієї переправи на честь Головнокомандувача буде символічним, адже раніше міст називався московським й саме через нього була загроза наступу на столицю.

“Це міст, що з’єднує лівобережжя та правобережжя України. Міст, що знаходиться на півночі столиці, звідки прийшла загроза. Міст, що колись звався московським. Буде дуже символічно, якщо він буде носити ім‘я людини, завдяки якій Україна досі існує і буде існувати”, – наголошує Сергій Сторожев.

Чоловік пропонує назву у двох варіаціях – міст Залужного або Залужний міст. “Символ стійкості і єднання народу України”, – підкреслює автор петиції.

Наразі пропозиція перебуває на етапі збору підписів. На момент публікації, її підтримало 1750 осіб. Щоб петицію розглянули у Київраді, вона має набрати 6000 підписів.

Долучитись до ініціативи можна за посиланням.

Варто зазначити, що до 2018 року міст називався московським. До того, як його перейменували на Північний, було ще декілька варіантів топонімів, серед яких назви на честь Степана Бандери чи інженера-конструктора Георгія Фукса; лунали навіть пропозиції перейменувати переправу на “Троєщинський міст”.

Про це повідомило видання PRAGMATIKA.MEDIA.