Новина
У криницях та водогонах деяких міст Рівненщини виявили нітрати у воді
12:47, 29 Травня

На Рівненщині до 15% проб води з централізованих мереж не відповідають вимогам стандарту. Перевіряючи воду з індивідуальних криниць, реєстрували до 30% невідповідності за вмістом нітратів.
Про це під час брифінгу в ОДА повідомила заступниця гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Гашовська, пише Суспільне.
Вона зазначила, що йдеться про результати досліджень 2022 року та цьогорічних. Не відповідали вимогам стандарту до 15% проб з централізованих мереж водопостачання, а близько 5% не відповідали за мікробіологічними показниками.
“Це показники епідеміологічної безпеки. Переважно невідповідності фіксувалися в Березному, Радивилові, Зарічному, Корці, Клесові, Рокитному”, — зазначила вона.
“З початком військової агресії до нас неодноразово були запити від наших людей щодо того, що можливо краще вживати воду з криниць. Але ми звертаємо увагу, що забруднення криниць нітратами — це досить небезпечне явище. У попередні роки ми мали випадки водно-нітратної метгемоглобінемії у немовлят”.
Перед вживанням води з криниці, особливо маленькими дітьми, її потрібно обов’язково обстежити.
Але краще використовувати воду фасовану або з централізованих джерел постачання, акцентувала спеціалістка.
