Новина

У Костополі знайшли частину пам’ятника Січовим Стрільцям

11:11, 16 Листопада

зображення новини

Частину  пам’ятника Січовим Стрільцям, який було встановлено в Костополі на початку ХХ століття віднайшли під час проведення земельних робіт.

Зокрема знайдено нижню частину старовинного пам’ятника, який раніше стояв на місці поховання вояків УНР, які загинули визволяючи місто від більшовицької навали.

24 лютого 1919 року відбувся найбільший бій за залізничну станцію Костопіль між загонами більшовиків та військами Північної групи армії УНР під керівництвом генерал- хоружого Греківа. Воїнів, які полягли в бою за визволення Костопільщини, було з почестями поховано поблизу храму О. Невського. На місці поховання було встановлено пам’ятник, який простояв до початку 60-х років минулого сторіччя, а згодом, за наказом партійного керівництва району був демонтований, вивезений та закопаний на території однієї з радянських установ.

На початку 90-х років, патріотично налаштованими громадянами міста Михайлом Степчуком та Олегом Войтовичем, за допомогою старожилів вдалося віднайти верхню частину пам’ятника і встановити її знову на могилі героїв-вояків.

Нині знайдено і нижню частину монументу. ЇЇ, за рішенням місцевої влади, перевезено на територію одного з комунальних підприємств міста, а згодом буде встановлено на місці поховання Січових Стрільців.