Новина

У Білорусь приїхала партія російських ракетних установок

16:10, 22 Червня

зображення новини

Вночі 22 червня до Білорусі привезли нову партію російських ракетних установок для ЗРК “С-300” – щонайменше 16 ракет, а також, ймовірно, один ЗРГК “Панцир”.

За інформацією Української Правди це стало відомо від Моніторингової групи Беларускі Гаюн, який відстежує пересування військової техніки територією Білорусі.

Моніторингова група зафіксувала, що вночі до аеропорту Гомеля прилетіли два Іл-76МД ПКС РФ, імовірно з Пскова. Перший літак (реєстраційний номер RF-76650) прилетів о 3:30 22 червня, а другий (RA-78845) приземлився о 5:30.

Журналісти зазначають, що ракетні установки привезли до Білорусі без тягачів. Останні (типу БАЗ-6402) самостійно прибули до аеропорту Гомеля пізно увечері 21 червня. Повідомляється, що коли тягачі проїжджали вул. Радянській у Гомелі, то на всій вулиці цілеспрямовано гасили світло.

Після розвантаження, о 6:25 та 8:00 літаки полетіли до Пскова. А техніка близько 8:30 залишила аеропорт і рушила у напрямку Речиці.

Також, Міністерство оборони Білорусі оголосили про “мобілізаційні навчання” з 22 червня по 1 липня у Гомельській області, яка межує з Україною.

Про це 22 червня, інформувало білоруське державне інформагентство “Белта”.

“Щорічне вчення, минулого року аналогічне було проведено з військовими комісаріатами Могилівської області. Мета – перевірити готовність військових комісаріатів виконувати завдання щодо призначення”, – йдеться в повідомленні.

Передісторія:

  • Білоруські війська не беруть прямої участі у війні з Україною. Водночас режим президента росії  використовує територію білорусі для нанесення ракетних ударів по Україні.
  • Вторгнення російських військ 24 лютого в Україну відбувалося з території росії і білорусі.
  • Журналісти і активісти постійно фіксують переміщення російської військової техніки у білорусі.
  • 10 червня самопроголошений президент білорусі Лукашенко припустив, що білоруським військам, можливо, доведеться воювати за Західну Україну, щоб її “не відтягнув Захід”.
  • 15 червня президент України Володимир Зеленський зібрав засідання ставки головнокомандувача щодо можливої загрози нового вторгнення з боку білорусі, на якому доручив провести перевірку готовності у чотирьох областях.
  • 17 червня Лукашенко заявив, що розташував уздовж кордону за спиною у прикордонників десять підрозділів, щоби західні країни “не влізли”.