Новина

Створюють інтерактивну міжнародну карту володінь князів Острозьких

16:20, 26 Серпня

зображення новини

Цьогоріч, ще один проєкт, який покликаний популяризувати багату спадщину князів Острозьких став переможцем міжнародної програми. Громадська організація «Братство імені князів Острозьких» (м.Острог) спільно з музеєм «Замок Гурків в Шамотулах» (Польща) за підтримки програми «House of Europe» створять «Інтерактивну карту володінь князів Острозьких OSTVR». Ініціаторки та менеджерки проєкту – Анастасія Драчук та Олеся Гощук. Історичні консультації надаватиме мистецтвознавець Микола Бендюк.

Як зазначають авторки проєкту, під час його реалізації буде створено діджитал-платформу для представлення культурної спадщини територіальних володінь князів Острозьких (XII –XVII ст.). Інтерактивна карта стане засобом для он-лайн мандрівки сімнадцятьма найцікавішими містами п’яти країн світу: України, Польщі, Білорусії, Литви та Словаччини. Саме у цих містах були володіння княжого роду. Окрім того, історичні надбання збереглися й до сьогодні.

Оригінальне художнє зображення карти зараз малює київський художник Юрій Нікітін, у творчості якого тема Острога та княжого роду займає вагоме місце. За діджиталізацію зображень та розробку інтерактивної карти відповідатиме компанія QwerMe.com. Карта буде розміщена на базі Віртуального музею спадщини князів Острозьких (https://www.ostvr.com/uk), та міститиме візуальний, аудіальний і текстовий контент на п’яти мовних версіях.

Проєкт має освітню складову – будуть записані 4 відео-уроки для школярів та створено анімаційний ролик, та спрямований на побудову міжнародних культурних маршрутів на основі спільної спадщини князів Острозьких, – наголошує Олеся Гощук.

Підкреслимо, що ініціатива є вагомою складовою промоції культурної спадщини Рівненщини, та має на меті продемонструвати надбання князів Острозьких як культурний та туристичний бренд нашого регіону. До слова, за реалізацією проєкту можна слідкувати в facebook «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких».