Новина

Стратегічний запас “про всяк випадок” для сім’ї – перелік

11:44, 22 Листопада

зображення новини

Які продукти необхідно мати прозапас на час воєнного стану? Пояснюють у Рівненському обласному центрі контролю і профілактики хвороб.

Перелік необхідних продуктів:

Консерви – це готові до вживання м’ясні та рибні вироби, овочі, бобові, фрукти, ягоди. Бажано вибирати ті, що відкриваються без консервного ножа або ж обов’язково подбайте про його наявність. Їжа з герметичних контейнерів, така як консерви, вважається безпечною навіть у разі радіаційної небезпеки. При купівлі консервів звертайте увагу на терміни придатності. І пам’ятайте, що не можна вживати консерви з банок, які мають здуті або іржаві кришки, навіть якщо продукт усередині на вигляд здається безпечним.
Крупи, які довго зберігаються (горох, рис, гречка, манка), борошно, макаронні вироби, сіль, цукор, сушені фрукти, ягоди, горіхи. Пам’ятайте, що всі ці продукти краще зберігати в сухому, темному та прохолодному місці, подалі від продуктів із різким запахом. Крупи добре зберігаються в скляній тарі під щільною кришкою. Час від часу необхідно перевіряти крупи на наявність комах чи личинок.
Продукти швидкого приготування – це ті, які заливають окропом і через декілька хвилин страва готова до споживання (пюре, суп у брикетах, локшина, каші). Обов’язково звертайте увагу на терміни придатності та умови зберігання, що зазначені на пакуванні цих продуктів.
У кого є маленькі діти рекомендуємо мати ультрапастеризоване молоко. Воно має великий термін зберігання, також можна запастися і сухим молоком. Термін зберігання ультрапастеризованого молока становить від 30 до 90 днів, однак не забуваймо, якщо пакування відкрили, то термін придатності значно зменшується. Сухе незбиране молоко можна зберігати при кімнатній температурі до пів року, якщо упакування відкрите, то термін придатності становить близько одного місяця, бажано пересипати таке молоко в банку з кришкою.
 Також рекомендуємо запастися такими продуктами: крекери, сухарі, хлібці, сушіння, білкові, злакові та фруктові батончики.
А також улюбленими солодощами, які багаті вуглеводами: цукерками, шоколадом, печивом, халвою, козинаками.
 Не забуваймо і про каву, чай, згущене молоко, мед, соняшникову олію, а якщо є можливість дотримуватись умов зберігання, то і вершкового масла. Нагадуємо, що масло може зберігатися в морозильній камері від 3-х місяців до 1 року, в холодильнику не більше 10 діб.
А ще пам’ятаємо про воду, ліки та засоби гігієни, дитяче харчування (за потреби).

Отже, робімо запаси і віримо в ЗСУ!