Новина

Сьогодні вшановуємо пам’ять про військового з Рівненщини Іткалюка Юрія

14:05, 04 Лютого

зображення новини

Цього дня 4 лютого 2015 року загинув військовий Іткалюк Юрій Герасимович з села Рудлеве колишнього Млинівського району. 

Чоловік народився 23 квітня 1966 року. Закінчив Вовницьку восьмирічну школу, Демидівське СПТУ-25, де здобув спеціальність тракториста-машиніста. Виріс без батька. На дитячі плечі лягла важка робота сільського господаря.

Після служби в армії вирішив стати військовим. Закінчив школу прапорщиків, служив у Чехословаччині, Калінінграді, Одесі. Згодом Юрій повернувся до рідної домівки, працював водієм у колгоспі, пізніше став механіком автопарку. У щасливій сім’ї виховав синів Івана та Бориса справжніми українцями, старанними, працелюбними господарями. Працював трактористом у Вовницькій сільраді.

Як військовий, як патріот Юрій Іткалюк був мобілізований. Після підготовки і перепідготовки у Яворові на Львівщині і в Кривому Розі – передова в Луганській області. Він боровся заради синів, дружини. Боровся заради спокою та миру. Боровся до останнього.

48-річний танкіст Юрій Іткалюк з Млинівщини загинув 4 лютого 2015 р. Танк Юрія потрапив під артобстріл під час виконання бойового завдання.

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” Ю. Іткалюк нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно), нагрудним знаком “За оборону Луганського аеропорту” (посмертно).

За матеріалами Революція гідності. Війна. Рівненщина.