Новина

Сьогодні роковини смерті Сашка Білого

15:59, 24 Березня

зображення новини

24 березня минає 9 років, як не стало Сашка Білого. Олександр Музичко, відомий як Сашко Білий — український націоналіст, військовик, учасник організацій СНУМ (Спілка незалежної української молоді), УНА, УНСО на Рівненщині. Лідер Правого сектору у Західній Україні. 

Сашка Білого вбили під час спецоперації із затримання в ніч проти 26 березня у Бармаках. Традиційно, у цей день, біля його могили збираються побратими, товариші та друзі, аби вшанувати пам’ять Олександра.

Вбивство “Правий сектор” назвав замовним і назвав замовника – міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. 27 березня 2014 року Рівненська міська рада оголосила загибель Олександра Музичка політичним вбивством і закликала міністра внутрішніх справ Арсена Авакова подати у відставку.

У 2021 році “Новинарня” цитувала слова Євгена Дикого – колишнього командира взводу батальйону “Айдар”, голови Національного антарктичного наукового центру МОН, біолога, громадського активіста:

“Сьогодні – річниця нашої ганьби. Рівно сім років тому ми зрадили Революцію Гідності.

В цей день менти без суду та слідства розстріляли Сашка Музичка – “Білого”. Легендарного командира УНА-УНСО, героя Грузії, Чечні та Майдану. Незручного. Некерованого. Нечемного. Незаконослухняного. Часто-густо неприємного. Але нашого...”.
Факти про Сашка Білого:

Під час Першої Чеченської війни Олександр Музичко на прізвисько Сашко Білий як член УНА-УНСО воював у загоні “Вікінг” на боці чеченців. Він був особистим охоронцем тодішнього очільника країни Джохара Дудаєва. Має орден “Честь нації”.

Після повернення додому Музичко мав проблеми із законом. У січні 2003-го рівненський суд засудив його до 3,5 років за вимагання. Сам він називав ту справу сфабрикованою.

У 2012-му Музичко балотувався в народні депутати, він посів на окрузі шосте місце. Потім після певного затишшя активно з’являтись він почав уже під час подій Революції Гідності. Він очолив “Правий сектор” у Західній Україні.

9 березня 2014-го міліція оголосила Музичку підозру в створенні організованого злочинного угруповання та протидію правоохоронцям. Сам Сашко Білий заявив, що існує загроза його життю.

Олександр Музичко загинув від кульового поранення 24 березня 2014 року в селі Бармаки біля Рівного. Це сталось під час того, як його, за офіційною версією, намагались затримати бійці спецпідрозділу.

“Сашко – неординарна особистість, у нього було загострене почуття справедливості”, – згадує про товариша політв’язень кремля Микола Карпюк.