Новина

Сьогодні починається тестування оповіщення про можливу загрозу

13:15, 07 Вересня

зображення новини

Державна служба України з надзвичайних ситуацій відсьогодні, 7 вересня, починає тестувати додаткову систему сповіщення про можливу загрозу. ДСНС надсилатиме тестові повідомлення із звуковим сигналом на мобільні телефони громадян.

Ми раніше писали, що Рівненська область стане однією із 17 областей, в якій проведуть випробування цього тест-оповіщення.

Тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації відбудеться за допомогою операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell по всій Україні, крім регіонів, де ведуться активні бойові дії. Населення буде отримувати повідомлення тричі на тиждень: понеділок, середа, п’ятниця.

«Гучномовці не забезпечують повноцінне  сповіщення населення, особливо в сільській місцевості. З квітня іде робота зі всіма операторами мобільного зв’язку по розгортанню нової системи оповіщенні в країні.

Система передбачає отримання сповіщень нехарактерного типу. Це не смс-повідомлення, це технічні сповіщення, які відрізняються особливим звуком і обов’язковою вібрацією телефона», повідомив заступник Голови ДСНС Роман Примуш.

Особливістю нових сповіщень є те, що вони приходять незалежно від того, включений чи виключений звуковий режим на телефоні. Отримувати повідомлення від системи Cell Broadcast можуть переважно мобільні телефони (смартфони), які виготовлено починаючи з 2019 року та які мають операційну систему Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5.

З жовтня відбудеться повноцінний запуск нової системи сповіщення в бойовому режимі на всій території України.

Крім того, будуть працювати інші системи оповіщення, а саме: сигнал «Увага всім», які подаються за допомогою електросирен і сигнально-гучномовних пристроїв та через телебачення та радіомовлення, інформаційні ресурси в мережі Інтернет тощо.