Новина

Швеція надасть Україні свій найбільший пакет військової допомоги

13:37, 16 Листопада

зображення новини

Швеція надасть Україні свій найбільший, порівняно з попередніми, пакет військової допомоги Україні на три мільярди шведських крон (287 мільйонів доларів). Там будуть зокрема боєприпаси та система протиповітряної оборони.

Про це заявили прем’єр-міністр Ульф Крістерссон і міністр оборони Пал Джонсон, передає Reuters.

“Це більший пакет військової підтримки, ніж усі 8 попередніх пакетів разом узятих. Це найбільша робота, яку ми зробили, і ми точно дотримуємося українського списку пріоритетів у тому, що, на їхню думку, їм потрібно просто зараз”, – сказав Крістерссон.

Проте до цього пакета не включили артилерійську систему Archer, про яку просила Україна. Джонсон не відкидає її передання в майбутньому.

Як інформує видання “Новинарня”, посадовці не уточнили, яку саме систему ППО передадуть Україні.

Раніше Швеція надавала нам пакети допомоги, у яких були, зокрема, каски, бронежилети, гранатомети та ракети, але ці обсяги були значно меншими.

Окрім зенітних комплексів, новий військовий пакет включає автомобілі підвищеної прохідності, зимове спорядження та засоби захисту, а також намети.

“Очевидно, що Україна добре захищається від російського наступу, далеко за межами очікувань, і частковим поясненням цього є те, що вони отримують широку підтримку з боку інших країн, – заявив прем’єр-міністр Крістерссон.

Попередні пакети допомоги для України схвалював соціал-демократичний уряд Швеції, який програв правій коаліції на виборах у вересні. Там була військова та гуманітарна допомога на загальну суму понад мільярд шведських крон.