Новина
Що відомо про новопризначених командувачів ОК “Південь” та ОК “Захід”
15:00, 10 Квітня

Народний депутат України від партії “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко повідомив про зміну командувачів оперативних командувань “Південь” і “Захід”.
“Командуючого ОК “Південь” Андрія Ковальчука та командуючого ОК “Захід” Сергія Літвінова звільнили”, — зазначив він, додавши, що це не останні зміни.
За словами Гончаренка, командуючим ОК “Південь” призначено полковника Геннадія Шаповалова, колишнього командира 59-ї бригади.
Командуючим ОК “Захід” призначено бригадного генерала Володимира Шведюка, який служив в силах територіальної оборони.
“Командуючим ОК Південь призначено полковника Шаповала, колишнього комбрига 59-й бригади. Командуючим ОК Захід призначено бригадного генерала Шведюка Володимира. Раніше він служив в силах ТРО”, – написав нардеп.
Полковник Геннадій Шаповалов випускник спеціальності “Міжнародні відносини”, суспільні комунікації та регіональні студії Національного університету Острозька академія.
У 2019−2021 роках він очолював 59-ту окрему мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка.
У квітні 2022 року отримав звання бригадного генерала.
Володимир Шведюк родом з Вінниччини. Закінчив Національну академію оборони України.
У 2015 році він був призначений на посаду начальника штабу — першого заступника командира 59-ї окремої мотопіхотної бригади.
У 2018−2019 роках Шведюк був командиром 59-ї окремої мотопіхотної бригади.
До березня 2022 року обіймав посаду заступника командувача Сил територіальної оборони ЗСУ. З березня 2022-го очолював штаб угруповання Об’єднаних сил. У червні 2022 року отримав звання бригадного генерала.
Із січня 2024-го Шведюк був заступником командувача Сил ТрО ЗСУ.
За матеріалом видання Новинарня.
Фото: Арміяінформ, ліворуч — Шаповал, праворуч — Шведюк
