Новина

Що відомо про курсанта з Рівненщини, який скоїв самогубство під час караулу

11:50, 21 Березня

зображення новини

У неділю, 19 березня, курсант Львівського державного університету внутрішніх справ застрелився з автомата під час караулу на посту. 18-річний хлопець навчався на другому курсі Львівського державного університету внутрішніх справ. Про самогубство курсанта повідомили анонімно через кілька Telegram-каналів, опублікувавши фото з місця події. 

Про це повідомляв ITV media group.

Як повідомляє Еспресо.Захід, 18-річний Дмитро Гульчук народився у селищі Могиляни Острозького району на Рівненщині. З дитинства мріяв бути поліцейським. Вступив до Львівського державного університету внутрішніх справ, але практично від початку навчання, зі слів брата, жалівся на тиск командира та всього керівництва вишу.

Коли востаннє кілька днів тому спілкувався з братом, того саме перевели з гуртожитку до казарми. В університеті це вважається покаранням. До того ж йому дали додаткові наряди.

За словами брата Олега, Дмитро загалом був спокійним, стриманим, добрим юнаком. Олег каже, через свою доброту дуже страждав.

Батько переконаний, що це саме довело до самогубства. Ситуація наростала від початку вступу юнака до навчального закладу. А вимагання хабаря стало останньою краплею. Чоловік каже, син хотів переводитися, але рідня сподівалася, що ситуація втрясеться.

Перед тим, як скоїти самогубство, Дмитро надіслав прощальні смс-повідомлення батькові, матері та двом братам – молодшому Владу і старшому Олегу. Водночас рідні обурені поведінкою керівництва вишу, адже про загибель сина їм ніхто не повідомив.

“З того, що я зараз вже дізнався, відбувався булінг, але не фізичний, а моральний. Тому що він був хлопець не слабкий фізично, займався спортом, боксом. Тому командири дали старшинам право “що хочете, те й робіть”, тож вони вже знущалися з сина, напевно, з інших курсантів теж, принизливі завдання давали. Ну, а ти й по морді не даси, і не виконати не можеш, бо вони йдуть до командирів чи декана і доносять, отак от. Ми ж думали, що якось це вирішиться. Коли його перевели з гуртожитку, то наче ситуація змінилася. Але останньою краплею став хабар, через це до такого довели…”

Він був курсантом факультету №3 “Превентивна діяльність”. Хлопець застрелився з автомата Калашникова АКС-74У під час перебування в наряді. Зброю курсантам видають під час добових чергувань на окремих постах.

В університеті підтвердили самогубство львівського курсанта. Наразі триває слідство.

Фото: “Еспресо Захід”