Новина

Сервісні центри МВС Рівненщини: як отримати міжнародне посвідчення водія

11:03, 07 Вересня

зображення новини

Від початку року Сервісні центри МВС в Рівненській області видали 86 міжнародних посвідчень водія, що вдвічі більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше за цією послугою зверталися громадяни влітку.

Про це повідомляє Рівненська міська рада.

Країни, відповідно до Віденської Конвенції про дорожній рух 1968 року, у яких визнається українське національне посвідчення водія – це Австрія, Греція, Грузія, Данія, Індонезія, Ізраїль, Зімбабве, Монако, Мексика, Польща, Сербія, Туреччина, Чилі, Швейцарія.

Але для виїзду за кордон національне посвідчення водія повинно містити певну обов’язкову інформацію – дату закінчення дії посвідчення. Тому, якщо посвідчення водія не містить цього критерію, то воно не чинне в інших країнах. Тому громадянам радять обміняти ламіноване посвідчення водія.

Окрім того, відповідно до Женевської Конвенції про дорожній рух 1949 року, є країн, на території яких можна керувати транспортним засобом лише за наявності міжнародного посвідчення водія. Це, наприклад, Японія, Сінгапур, Мальта, Малайзія, Кіпр, Єгипет, Ірландія, Ісландія, Австралія.

З переліком країн, які визнають національне посвідчення водія, а які лише міжнародне, можна ознайомитися за посиланням.

Міжнародне посвідчення водія видається на підставі національного посвідчення водія. Термін дії міжнародного посвідчення водія – 3 роки, але не більше строку дії національного посвідчення водія. Видача або ж обмін міжнародного посвідчення водія здійснюється без складання іспитів. Зауважимо, що міжнародне посвідчення водія без наявності національного не є дійсним.

Для отримання (обміну) міжнародного посвідчення водія необхідно звернутись до зручного за місцем розташування територіального сервісного центру МВС з наступними документами:

  • оригіналом посвідчення водія;
  • паспортом громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному
  • електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про
  • реєстрацію місця проживання особи);
  • паспортом громадянина України для виїзду за кордон;
  • фотокарткою розміром 3,5х4,5 см на матовому папері.

Надання послуги – до 5 робочих днів з дня подання необхідних документів.